casa feronia

EN  TR  

Kumlubük

Orhaniye’nin yaklaşık 35 km doğusundaki Kumlubük, Mavi Yolculuk teknelerinin uğrak noktalarından olan bir doğa cennetidir.

Kumlubük’ün benzersiz kumsalına ve dağ patikalarındaki doğa gezilerine hayran olacaksınız. Kumlubük sahili ve tepeleri, doğa yürüyüşleri ve ekoturlar için ideal parkurlara sahiptir.

Özellikle güneydoğu yönündeki tepelerine doğru yapılacak gezilerde bir mağarayla karşılaşabilirsiniz. Eğilerek geçebileceğiniz mağaranın içi yaklaşık 3-4 m yüksekliğinde bir ön galeriyle başlamaktadır. Alanya’da bilinen Damlataş mağarası gibi sarkık ve dikitlerden oluşmaktadır. Yapılan çalışmalarda mağaranın yaklaşık 5000 yıllık olduğu ve yer yer daralan geçitlerle pek çok galeriden oluştuğu bilinmektedir.

Kumlubük güzel plajı yanında balıkçı lokantaları ve 30 yılı aşkın zamandır hizmet veren Hollandalı Ahmet’in Yeri ile ünlüdür.

Bölgenin en iyi deniz mahsullerinin muhteşem bir lezzetle pişirilip servis yapıldığı ve harika bir manzaraya sahip olan Hollandalı Ahmet, 2012’de 45 yıl sonra kavuştuğu Norveç’li ünlü bir eski manken olan kızı ve 2 torunuyla birlikte haberlere konu olmuş, yaşadıkları hakkında TV belgeseli yapılmıştır. Hollandalı Ahmet olarak tanınan Ahmet Özkal,  maalesef 2013 Ağustos ayında vefat etmiştir.

slide
KUMLUBÜK
slide
KUMLUBÜK
slide
KUMLUBÜK
slide
KUMLUBÜK
slide
KUMLUBÜK
slide
KUMLUBÜK ANTİK KALINTILAR - KUMLUBÜK ANCIENT RUINS
slide
KUMLUBÜK'TE MAĞARA - CAVE IN KUMLUBÜK
slide
KUMLUBÜK'TE HOLLANDA'LI AHMET'İN YERİ - KUMLUBÜK DUTCH AHMET'S PLACE
slide
HOLLANDA'LI AHMET ve YILLAR SONA KAVUŞTUĞU KIZI - DUTCH AHMET and HIS DAUGHTER MEETING AFTER LONG YEARS

“All rights of content are reserved.” Casa Feronia ©2013