casa feronia

EN  DE  
slide
CASA FERONIA
slide
CASA FERONIA
slide
CASA FERONIA
slide
CASA FERONIA ROSSO YATAK ODASI, ROSSO BEDROOM
slide
BAHARDA CASA FERONIA - SPRING IN CASA FERONIA
slide
CASA FERONIA BALKONDAN MANZARA - BALCONY VIEW
slide
CASA FERONIA ÖN VERANDA - FRONT PORCH
slide
CASA FERONIA YAN VERANDA - SIDE PORCH
slide
NAZAR DEĞMESİN ;) PROTECTING FROM MISFORTUNE ;)
slide
ORHANİYE
slide
ORHANİYE YOLDAN GÖRÜNÜM - ORHANİYE VIEW FROM ROAD
slide
ORHANİYE DENİZ KENARI & PLAJ - ORHANİYE SEA SIDE & BEACH
slide
ORHANİYE DENİZ KENARI & PLAJ - ORHANİYE SEA SIDE & BEACH
slide
ORHANİYE DENİZ KENARI & PLAJ - ORHANİYE SEA SIDE & BEACH
slide
ORHANİYE DENİZ KENARI ÇOCUK PARKI - ORHANİYE SEA SIDE KIDS PLAYGARDEN
slide
ORHANİYE DENİZ KENARI ÖRDEKLERİN AKŞAM SEFASI - ORHANİYE SEA SIDE DUCKS EVENING TRIP
slide
KIZKUMU'NDA GÜNEŞ BATARKEN, ORHANİYE - SUNSET AT KIZKUMU, ORHANİYE

Ev Sahipleri

 

İstanbul’lu olan Akkor ailesi, şehrin 15 milyonu aşan nüfusu ve hızlı yaşamından yılın belli zamanlarında bir parça uzaklaşarak,

sakin ve doğayla başbaşa yaşam hayalleriyle, deniz kenarında şirin bir Ege köyü olan Orhaniye’ye gelmişlerdir.

Casa Feronia, Akkor ailesi için “bir rüyanın”  5 yıldan uzun bir zamanda büyük emek ve fedakarlıkla gerçeğe dönüşmesidir…

 

Nur Özübek (Akkor)

nuro.akkor@casaferonia.com 

Casa Feronia arazisinin satın alınmasından inşaatın tamamlanmasına kadar geçen zorlu ve uzun sürecin her aşaması ile birebir ilgilenerek en çok emeği veren asıl ev sahibi Nur Özübek’tir. Geleneksel Türk mutfağı yemekleri ve Ege – Akdeniz mezelerini büyük bir keyifle hazırlayan ev hanımı Nur Hanım’ın pişirdiği yemeklerin lezzeti tüm aile ve dost çevresinde meşhurdur. Nur Hanım’ın bahçeye olan özel ilgisi sayesinde Casa Feronia’nın küçük tarlasında ve bahçesinde zeytin ağaçlarından avokado’ya kadar birçok farklı ağaç dikilmiştir. Tarlada yazlık ve kışlık tüm meyve, sebze ve otlar organik olarak hiçbir tarım ilacı kullanılmadan yetiştirilmektedir. Nur Hanım’ın oğlu Fahir ve gelini Sedef, kendisine her zaman destek vermektedirler.

Fahir Akkor

fahir.akkor@casaferonia.com

Fahir Akkor, Avusturya Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra lojistik sektöründe iş hayatına atılmıştır. 20 yılı aşkın süredir lojistik sektöründe kariyerini devam ettiren Fahir, yurtdışında farklı bölgelerde çalıştıktan sonra şu anda Dubai’de iş hayatına devam etmektedir. Eski bir basketbol oyuncusu olan Fahir, çocukluğundan beri Galatasaray’ın futbol, basketbol, voleybol gibi farklı spor dallarındaki tüm maçlarını takip etmektedir. İş hayatındaki birikimini Casa Feronia’da değerlendiren Fahir, burayı hayallerinin evi haline getirmek için elinden gelen herşeyi yapmaya devam etmektedir. Fahir eşiyle birlikte bisiklete binmekten keyif almakta ve Dubai’de bisiklet sevdaları devam etmektedir.

F.Sedef Sapanlı Akkor

sedefs.akkor@casaferonia.com

Sedef, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdikten sonra, Londra Westminster Üniversitesi’nde Integrated Marketing Communications lisansüstü derecesini tamamlamıştır. Sedef, 15 yılı aşkın süredir pazarlama sektöründe çalışmakta, son 3 yıldır Dubai Amerikan Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak reklam ve pazarlama dersleri vermektedir. Eski bir yelkenci olan ve dünyayı gezerek yeni kültürler tanımayı seven Sedef, aynı zamanda Casa Feronia’da evrensel enerji ve yogayla ilgili atölye grup çalışmaları düzenlemeyi arzu etmektedir.

Cano & Jumbo

Evin ilk köpeği, biricik kızımız, dünya tatlısı bir Alman Kurdu olan Cano maalesef aramızdan çok erken ayrıldı… Cano’yu o masum gözleri ve dünya tatlısı bakışlarıyla her zaman hatırlayacağız… Evin yeni köpeği yakışıklı oğlumuz Jumbo, dünya tatlısı bir boxer kırmasıdır. Jumbo, tüm boxer cinsi köpekler gibi “en güzel çirkin köpek” tanımına uymaktadır. Çok iyi huylu ve sadık bir köpek olan Jumbo kin duymaz, çocuklarla arası çok iyidir ve kolay eğitilir. Jumbo’nun kulübesi Casa Feronia’nın arka bahçesindedir. Jumbo sebepsiz havlayan bir köpek olmadığı için, misafirlerimizi rahatsız etmez.

Minnoş

Evin hanım kedisi Minnoş, Casa Feronia’nın yan tarafında Nur Hanım’ın kaldığı küçük evde yaşamaktadır.  Adının Minnoş olduğuna aldanmayın, o sevimli suratı ve yeşil masum gözlerinin altında hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkabilen yaramaz atakları olabilir ;)  Minnoş’u evin çatısında görürseniz de şaşırmayın, hava almayı pek sever… Minnoş Nur Hanım’la ayrı kaldığı için, misafirlerimizi rahatsız etmez.

 Defne & Berke Akkor

Sedef ve Fahir’in çocukları Defne ile kardeşi Berke yazları babaannelerini ziyarete gelmekte ve Casa Feonia’da vakit geçirmekten keyif almaktadırlar :)

Akkor ailesi, kendi özel ve iş yaşamlarında olduğu gibi, Casa Feronia’nın da inşaat aşamasından yaşam alanlarına kadar, 

çevreye duyarlı ve doğayı koruyan özelliklere sahip olması için çabalamışladır.

Akkor’lar, Orhaniye ve çevresinde yapılan çevre koruma etkinliklerinde de gönüllü olarak yer almaktadırlar.


“Casa Feronia web sitesi içerik bilgileri özgün olarak derlenmiştir, izinsiz kopyalanamaz.” Casa Feronia ©2013