casa feronia

EN  DE  

Çiftlik & Gebekse Koyu

Orhaniye’nin yaklaşık 11 km güneydoğusunda yer alan Çiftlik’e Bayır üzerinden gidilebilir. Bayır’dan yukarıya Söğüt’e yönelen asfalt yol üzerinde yaklaşık 1 km yol aldıktan sonra Çiftlik ayrımını kaçırmamaya dikkat edin, belli belirsiz bir tabela göreceksiniz.

Ayrımdan sonra kısa bir tırmanma yolunun ardından Çiftlik koyuna doğru inişiniz başlar. Bir yanda Çiftlik koyunu ve arkanızda Hisarönü Körfezi’ni görebileceğiniz bu harika noktada kısa bir yol molası vererek temiz dağ havasını ciğerlerinize doldurup muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Çam ormanlarıyla çevrili Çiftlik’e iniş virajlı bir yol olsa da 15 dakika sonra kumsala vardığınızda yorgunluğunuzu unutacaksınız.

Çiftlik koyunun iri kumlu plajına ve her zaman pırıl pırıl denizine hayran olacaksınız. Koyu çepeçevre saran kumsal, Marmaris’ten gelen günübirlik teknelerin konakladıkları öğle saatleri dışında çok kalabalık olmaz.  Çiftlik koyunun girişindeki küçük ada, özel mülkiyet olduğu için izin alınmadan girilemez.

Çiftlik koyunun iki yanındaki kayalıklar dalmak için uygun olsa da artık zıpkınla avlanacak balık bulmanın zor olduğunu belirtelim. Dalmak ya da yüzmek için tekneyle Çiftlik koyunun hemen yanıbaşındaki Gebekse Koyu’na da gidebilirsiniz.

Bu koyun uç noktasındaki Gebekse tarihi kalıntılarının bir kiliseye ait olduğu sanılmakta. Gebekse Koyu, mavi yolculuk teknelerinin başlıca uğrak yerleri arasındayken az sayıda günübirlik tekne de bu koya uğrar.

Gebekse koyunun küçük plajı ve çardak lokantasının yanında  deniz gözlüğüyle dalıp su altının binbir rengini seyretmekten büyük keyif alacaksınız.

slide
ÇİFTLİK
slide
ÇİFTLİK DENİZ KENARI & PLAJ - ÇİFTLİK SEA SIDE & BEACH
slide
ÇİFTLİK DENİZ KENARI & PLAJ - ÇİFTLİK SEA SIDE & BEACH
slide
GEBEKSE KOYU - GEBEKSE BAY
slide
GEBEKSE KOYU - GEBEKSE BAY
slide
GEBEKSE KOYU ARKASI - BACK SIDE OF GEBEKSE BAY
slide
GEBEKSE KOYU'NDA TARİHİ KALINTILAR - ANCIENT RUINS AT GEBEKSE BAY

“Casa Feronia web sitesi içerik bilgileri özgün olarak derlenmiştir, izinsiz kopyalanamaz.” Casa Feronia ©2013