Emek Verenler

Casa Feronia’nın temelinin atıldığı Eylül 2008’den  inşaatın tamamlandığı Mayıs 2013’e kadar geçen zamanda, hepsi birbirinden değerli ustalarımız, arkadaşlarımız ve iş ortaklarımız hayallerimizdeki evin gerçeğe dönüşmesi için büyük destek vermişlerdir.

Evimizin çevreye ve doğaya uyumlu bir şekilde tamamlanması için en ince ayrıntıyı düşünen ustalarımıza, inşaatın tamamlanmasından sonraki süreçte destek veren tüm arkadaş ve iş ortaklarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunarız.

 -Taş Ustası, Ali Erkocak

Casa Feronia’nın taşları, yöresel taş ustası rahmetli Ali Erkocak tarafından çevre köylerden özenle temin edilmiş ve ustamızın el emeği ile her taşa teker teker şekil vermesiyle inşaatta kullanıma hazır hale getirilmiştir. Ali Usta’yı elim bir kaza sonucu 2011 yılında maalesef kaybettik. Çok yetenekli ve çalışkan olan ustamıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Taş ustası mesleğini oğlunun devam ettirdiğini bilmekteyiz.

 -Kalıp ve Temel Ustası, Mustafa Usta

Mustafa Ustamız ev ve yüzme havuzu kalıp, su basmanı ve radya temellerini en sağlam şekilde yapmıştır.

 -Simge Teknik Ticaret, Özer Çelik

Casa Feronia’ya bugüne kadar özverili çalışmalarıyla çok emek veren Simge Teknik Ticaret’in kurucusu Özer Çelik; evin su ve elektrik tesisatı, yüzme havuzu su tesisatı, güneş paneli sistemi olmak üzere tüm kurulumlarını gerçekleştirmiştir. Özer Çelik ile halen verimli işbirliğimiz devam etmektedir, kendisi Casa Feronia’nın tüm bakım ve onarım çalışmalarını sürdürmektedir. Özer Çelik iletişim: simge.teknik09@mynet.com

 -Bahçe Peyzaj Tasarım, Düzenleme ve Bakım, Erol Usta

Ormanlar ve Kaynak Sular Tanrıçası Feronia’nın yaşamak isteyeceği güzellikte bir bahçe ve peyzaj düzenlemesi yapmaya gayret eden ev sahibesi Nur Hanım ve bahçıvanımız Erol Usta, meyve ağaçlarından çiçeklere kadar Casa Feronia’yı güzelleştirmeye devam etmektedirler.

 -Fotoğraf, Sevda Kaplan

Casa Feronia’nın açıldığı 2013 yılında, yoğun iş programına rağmen bizi kırmayarak gelip birbirinden güzel fotoğrafları çeken fotoğraf sanatçısı Sevda Kaplan, Studio Troyka’nın kurucu ortağıdır. Sevda Kaplan iletişim: http://studiotroyka.com/ Şu an kullanılan güncel fotoğraflar ev sahipleri tarafından çekilmiştir.

– Broşür Tasarım, Ergin Emir

Casa Feronia’nın güzel broşür tasarımını Art Direktör Ergin Emir yapmıştır. Ergin Emir iletişim: erginemir1979@gmail.com

Bize Ulaşın