BİSİKLET ROTALARI

 

Bisikletseverler için, kısa rota Orhaniye – Hisarönü (3.5 km) veya daha uzun  rota alternatifi olan Orhaniye – Selimiye (10 km) sahilyolu çok keyifli güzergahlardır.

Orhaniye çevresinde daha uzak bisiklet turları için en ideal parkurlar arasında; Marmaris – İçmeler sahil yolu, Günnücek, Yalancı Boğaz  ve Cennet Adası başı çeker.

Orhaniye’nin 25 km kuzeydoğusunda olan Marmaris – İçmeler sahilyolu da bisikletseverler için keyifli bir rotadır. Marmaris Bisiklet Topluluğu, bisikletseverler için birçok farklı rota sunmaktadır, http://marmarisbisiklet.com/ 

Orhaniye’nin yaklaşık 88 km kuzeyinde olan Köyceğiz – Dalyan arasındaki bisiklet parkuru yapılana kadar, Köyceğiz Gölü etrafında uzun ve bir o kadar da keyifli bir bisiklet turu yapabilirsiniz.

Orhaniye’den 115 km uzaklıkta olan Dalyan’da sabah erkenden yola çıkarsanız, 35 – 50 km arasında çok geniş bir alan olan bisiklet parkurlarında dilediğinizce gezebilirsiniz.

Kiralık bisiklet imkanı sunulan Dalyan’da  Eskiköy – Tepearası – Kavakarası – Yuvarlakçay – Beyobası – Köyceğiz  parkurunda bisiklete keyifle binebilirsiniz.

 

Bize Ulaşın