Ev Sahipleri

 

İstanbul’lu olan Akkor ailesi, şehrin 13 milyonu aşan nüfusu ve hızlı yaşamından yılın belli zamanlarında bir parça uzaklaşarak,

sakin ve doğayla başbaşa yaşam hayalleriyle, deniz kenarında şirin bir Ege köyü olan Orhaniye’ye gelmişlerdir.

Casa Feronia, Akkor ailesi için “bir yaşam rüyasının” 5 yıldan uzun bir zamanda büyük emek ve fedakarlıkla gerçeğe dönüşmesidir…

r

nur

Nur Özübek (Akkor)

Casa Feronia arazisinin satın alınmasından inşaatın tamamlanmasına kadar geçen zorlu ve uzun sürecin her aşaması ile birebir ilgilenerek en çok emeği veren asıl ev sahibi Nur Özübek’tir.

Geleneksel Türk mutfağı yemekleri ve Ege – Akdeniz mezelerini büyük bir keyifle hazırlayan ev hanımı Nur Hanım’ın pişirdiği yemeklerin lezzeti tüm aile ve dost çevresinde meşhurdur.

Nur Hanım’ın bahçeye olan özel ilgisi sayesinde Casa Feronia’nın küçük tarlasında ve bahçesinde zeytin ağaçlarından avokado’ya kadar birçok farklı ağaç dikilmiştir. Tarlada yazlık ve kışlık tüm meyve, sebze ve otlar organik olarak hiçbir tarım ilacı kullanılmadan yetiştirilmektedir.

Nur Hanım’ın oğlu Fahir ve gelini Sedef, kendisine destek vermektedirler.

sedef

F.Sedef Sapanlı Akkor

Sedef, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdikten sonra, Londra Westminster Üniversitesi’nde Integrated Marketing Communications lisansüstü master derecesini tamamlamıştır.

15 yılı aşkın süredir pazarlama sektöründe çalışan Sedef, Türkiye’nin önde gelen etkinlik pazarlaması firmalarından birinde proje bazlı danışmanlık yapmakta ve Casa Feronia’nın reklam & pazarlama faaliyetlerini yönetmektedir.

Eski bir yelkenci olan ve dünyayı gezerek yeni kültürler tanımayı seven Sedef, 2014 Kasım ayında dünya tatlısı kızları Defne’nin doğumuyla yeni bir hayata merhaba demiştir 

fahir

Fahir Akkor

Fahir Akkor, Avusturya Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra lojistik sektöründe iş hayatına atılmıştır. 15 yılı aşkın süredir lojistik sektöründe kariyerini devam ettiren Fahir, yurtdışında farklı bölgelerde çalıştıktan sonra şu anda Dubai’de iş hayatına devam etmektedir.

Eski bir basketbol oyuncusu olan Fahir, çocukluğundan beri Galatasaray’ın futbol, basketbol, voleybol gibi farklı spor dallarındaki tüm maçlarını takip etmektedir. Aynı zamanda eşi ve kızıyla bisiklete binmekten çok keyif alır.

İş hayatındaki birikimini Casa Feronia’da değerlendiren Fahir, burayı hayallerinin evi haline getirmek için çalışmaya devam etmektedir.

cano

Cano

Evin ilk köpeği, biricik kızımız, dünya tatlısı bir Alman Kurdu olan Cano maalesef aramızdan çok erken ayrıldı…
Cano’yu o masum gözleri ve dünya tatlısı bakışlarıyla her zaman hatırlayacağız…

jumbo

Jumbo

Evin yeni köpeği yakışıklı oğlumuz Jumbo, dünya tatlısı bir boxer kırmasıdır.
Jumbo, tüm boxer cinsi köpekler gibi “en güzel çirkin köpek” tanımına uymaktadır.
Çok iyi huylu ve sadık bir köpek olan Jumbo kin duymaz, çocuklarla arası çok iyidir ve kolay eğitilir.
Jumbo’nun kulübesi Casa Feronia’nın arka bahçesinde yer almaktadır.
Jumbo sebepsiz havlayan bir köpek olmadığı için, misafirlerimizi rahatsız etmez.

minnos

Minnoş

Evin hanım kedisi Minnoş, Casa Feronia’nın yan tarafında Nur Hanım’ın kaldığı küçük evde yaşamaktadır. Adının Minnoş olduğuna aldanmayın, o sevimli suratı ve yeşil masum gözlerinin altında hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkabilen yaramaz atakları olabilir

Bize Ulaşın