JEEP SAFARI, QUAD & BUGGY SAFARI

 

Orhaniye’de arka arkaya grup halinde giden jeepler gördüğünüzde bir jeep safari turu ile karşılaştınız demektir.

Orhaniye’nin 25 km kuzeydoğusunda olan Marmaris’ten düzenlenen “Jeep Safari” veya “Quad & Buggy Safari” turları çevre köyleri, doğal güzellikleri, koy ve plajları topluca aynı günde görüp keşfetmek için doğa sporları ve macera tutkunlarını davet eder.

Turlar genellikle Bozburun yarımadası ve Gökova Körfezi çevresinde, Orhaniye ve Kızkumu, Hisarönü, Bozburun, Turgut köyü ve Şelalesi, Çiftlik, Bayır, Turunç ya da Akyaka ve Akbük bölgelerine doğru yapılır.

Jeep Safari 4×4 arazi araçlarda, her jeep’te 4 – 8 kişiden oluşan gruplarla, tozlu taşlı dağ yollarında nehirler ve Marmaris’in muhteşem doğal güzellikleri arasında çevre köyleri de içine alan parkurlarda macera ve adrenalin dolu eğlenceli bir aktivitedir.

Jeep’e alternatif olarak Quad veya Buggy denilen araçlarla da safariler düzenlenmektedir.

Turlar genelde sabahın erken saatlerinde Marmaris çıkışlı başlar. Nehir, orman ve köy yollarında yapılan safari sonrasında Orhaniye çevresindeki köylerden birinde öğlen yemek molası verilir. Yöresel yemek ziyafetinden sonra güzel bir koyda denize girilir, Kızkumu’na uğranır ve bitişte Marmaris’e dönülür.

 

Bize Ulaşın