Çubucak ve İnbükü Orman & Piknik Alanları

 

Orhaniye’nin 63 km kuzeybatısında olan Datça’ya arabayla  giderken yol üzerinde uğrayabileceğiniz veya ormanda  keyifli bir gün geçirebileceğiniz duraklar, temiz havası ve pırıl pırıl deniziyle Çubucak Orman İçi Kamp & Karavan Alanı ile İnbükü Orman Kampı’nın yer aldığı koylardır.

Çubucak Orman Kampı’nda yeşille mavinin buluştuğu denizde yüzmenin yanında basketbol, bilardo, langırt gibi aktivitelere de katılabilirsiniz.

Çubucak mevkiinde yer alan “Rodos Ticari Amfora Üretim Atölyeleri” 1990 yılından bu yana, Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Doğer tarafından bilimsel kazılarla araştırılıyor. Kazılarda bugüne kadar 2500’ün üzerinde mühürlü amfora kulpu bulundu. Bu mühürlü kulpların incelenmesi sonunda, Hieroteles isimli çömlekçinin 70 yıl boyunca üretim yaptığı, ayrıca 6 çömlekçinin daha çalıştığı belirlenmiştir.

İnbükü Koyu’na ünlü Türk sanat müziği sanatçısı Emel Sayın’ın geldiğinde çok beğendiği ve bunun üzerine halkın koya Emel Sayın adını verdiği söylenir. Ormanın denizle kavuştuğu İnbükü’nde denize girmek unutulmayacak bir anı olacaktır.

İnbükü Orman Kampı’ndaki büfenin özellikle İnegöl köftesi tavsiye ediliyor. Hepsi odun ateşinde pişirilen tavuk, balık ve et çeşitlerini de tadabilirsiniz. Kampa girişte kişi ve araç için makul bir bedel ödenmektedir.

Bize Ulaşın